Бошкоски: Да се помолиме за подобри времиња и надминување на сите премежја

Од:

Претседсателот на Обединети за Македонија Љубе Бошкоски од негово име и од името на OM, од се срце на сите верници им го честита најголемиот христијански празник, Воскресението Христово – Велигден.

dobivaj vesti na viber

– Ја славиме победата на доброто над злото, животот над смртта. Велигден ни носи порака за љубов и разбирање, помагање и поддршка. Тоа е и основата на Христијанството, кое со години му дава дух на македонскиот народ. Да се помолиме за подобри времиња и надминување на сите премежја, какво е и ова со кое се соочуваме. Велигден го славиме кога човештвото се соочува со голема закана. Во ова време-невреме, да си помагаме, чуваме најблиските и себеси. Да останеме разумни и да ги почитуваме препораките. Со тоа ги почитуваме и нашите роднини, пријатели – нашите најблиски. Нека овој празник ви донесе љубов, среќа, разбирање, здравје и благосостојба. Само така ќе не биде како народ, сплотен и нескршлив, вели Љубе Бошкоски, Претседател на Обединети за Македонија.

Би можело да ве интересира

Обединети за Македонија: Една држава – едни униформи

Ана Ололовска

ОММ стана придружен член на Европските млади конзервативци

Ана Ололовска

ОМ против најавената промена на називот на улицата „Борис Сарафов“ во „4 Јули“

Ана Ололовска

Онлајн состанок на ОМ со раководителот на ЕКР за Бугарија: Меѓусебното разбирање е основа на решавање на проблемите

Ана Ололовска

ОМ: Христијан Мицкоски продолжува со лицемерно однесување

Ана Ололовска

Бошкоски го повикува Мицкоски на дебата

Ана Ололовска