ОМ: Народот не ве плаќа за циркус, однесувајте се цивилизирано во Собранието

Од:

Обединети за Македонија е изненадена од однесувањето на пратениците во македонското Собрание.

„Пцовките и навредите со недолични зборови и етикети поврзани со најголемите зла во Европа, светот и човештвото (нацизмот и комунизмот) се недолични и оставаат лош впечаток за нас како една држава која е позиционирана во срцето на Европа“, велат од ОМ.

„Недозволиво е недолично однесување кон гости од Европската Унија, како Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен.

Наместо навреди, очекуваме ставови поткрепени со факти. Ваквото однесување може само да наштети на Македонија.

Наместо навреди, апелираме на конструктивост и култура. Не заборавајте дека вашата плата ја добивате од народот“, се вели во соопштението на ОМ.

Би можело да ве интересира

ОМ: Министерство за политички систем и етнички национализам

Ана Ололовска

Обединети за Македонија: Ова е вековен сон на целиот македонски народ

Катерина Ѓуровски

Обединети за Македонија: Една држава – едни униформи

Ана Ололовска

ОММ стана придружен член на Европските млади конзервативци

Ана Ололовска

ОМ против најавената промена на називот на улицата „Борис Сарафов“ во „4 Јули“

Ана Ололовска

Онлајн состанок на ОМ со раководителот на ЕКР за Бугарија: Меѓусебното разбирање е основа на решавање на проблемите

Ана Ололовска