ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ за власт и пари коалицира со Тачи и Бошкоски кои се на црната листа на САД

Од:

Колку е лицемерието големо кај СДСМ покажува фактот што коалицираат со политичари кои се на црната листа на САД. СДСМ не престануваат со лагите и криминалот. За да владеат и крадат коалицираат со лица кои се на црната листа на САД велат од ВМРО-ДПМНЕ.

– Љубе Бошкоски и Мендух Тачи се коалициски партнери на СДСМ кои се на црната листа на САД, а со кои Ковачевски и Заев се во коалиција.Кога станува збор за власт, тие коалицираат и со политичари кои се на црната листа на САД, а за пари прават бизнис и со фирми кои се анти НАТО. СДСМ за власт и пари прават се се вели во соопштението од опозициската партија.

Би можело да ве интересира

ВМРО-ДПМНЕ: Семејството како заедница на еден маж и една жена е природна форма

Ковачевски: ВМРО-ДПМНЕ не поддржа ниту една одлука за членство во ЕУ, ниту договорот со Фронтекс

Стојаноски: Надзорот на Коридорите 8 и 10д се плаќа и до седум пати поскапо споредено со други проекти

Стоилковски: Молкот од Оливер Спасовски е потврда за шурувањето со криминалци

ВМРО-ДПМНЕ: Арсовска го потпиша истиот проект за пречистителна поради кој го разреши Перински, и го клеветеше Мицкоски

ВМРО-ДПМНЕ: Груби се вади со лаги, неговото министерство исплатило пари на туристичката агенција на брат му Ветон Груби