kidnapiran

Македонија

Го киднапирале и силувале за долг од 150 евра – кривична за двајца скопјани

Анита Петровска Рајковиќ
Двајца скопјани на возраст од 22 години добија кривични пријави за случајот со нападот на момче во парк шумата во Гази Баба. На 2 декември,
Регион

Урош Вукашиновиќ бил киднапиран утринава додека одел на работа

А1он
Во близина на Лепосавиќ (Косово), Урош Вукашиновиќ (28), вработен во МТС ДООЕЛ фирмата ќерка на Телеком Србија на Косово бил киднапиран утрово околу 7.30 часот
Спорт

Во Либија e киднапиран поранешен играч на Партизан

А1он
Поранешниот фудбалер на Партизан Мохамед Забија (34) e киднапиран во родната Либија, јавуваат медиумите од африканскиот континент. Долгогодишниот репрезентативец на својата земја и првотимец на
Македонија

30 дена притвор добија двајцата вмешани во киднапирањето на внукот на Љубе Бошкоски

Анита Петровска Рајковиќ
Судот донесе одлука да го прифати барањето на обвинитлството и на двјацата уапсени за вмешаност во киднапирањето на внукот на Љубе Бошкоски им додели 30
Македонија

Обвинителството потврди: две лица имаат информации за киднапирањето на внукот на Љубе – се бара притвор

Анита Петровска Рајковиќ
Внукот на Љубе Бошкоски бил киднапиран. Според официјални информации уапсени се две лица за кои полицијата открила дека имале контакт со исчезнатиот Самоил и тоа