nikola gruevski

Видео Македонија СКЕН

ВИДЕО: Се враќа ли Груевски во белата палата – ќе го пречека ли Данела?

Анита Петровска Рајковиќ
Пукна љубовта меѓу Данела Арсовска и оние што ѝ обезбедија победа на локалните избори – ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски. Што се крие зад овој судир –
Македонија

АВМУ е против предлогот на Владата со милионски суми да се поддржуваат петте национални телевизии

Агенцијата за аудио и аудиовизуелните медиумски услуги (АВМУ) е против нацрт-предлогот за измена на Законот за аудио и аудиовизуелните медиумски услуги, со кој се дозволува
Видео Македонија

ВИДЕО: СДСМ го озаконува груевистичкиот поткуп на медиуми против кој се колнеше пред пет години

Маја Илиевска-Пачемска
Озаконување на корупцијата во медиумите и на голема врата враќање на методите на поранешниот премиер Никола Груевски за купување на уредувачката политика ќе значи евентуалното
Македонија

ВИДЕО: Лапе побара затвор за Божиновски и Груевски, а конфискација на партиското седиште и штабовите на ВМРО-ДПМНЕ

Кристијан Ландов
Затворски казни побара обвинителот Љубомир Лапе за обвинетите Никола Груевски кој беше претседател на ВМРО-ДПМНЕ и Кирил Божиновски кој беше генерален секретар на партијата, а
Македонија

ВИДЕО: Груевски доби девет години затвор, Јанакиески – три, Трајковски – четири за уривањето на „Космос“

Кристијан Ландов
Судиите Огнен Ставрев и Осман Шабани донесоа осудителни пресуди за сите обвинети за случајот познат како „ТНТ“, за уривањето на објектот „Космос“, сопственост на бизнисменот
Македонија

(ВИДЕО) Адвокатот на Груевски за уривањето на „Космос“: Треба да биде ослободен, не сторил ништо

Кристијан Ландов
Адвокатот Мехмет Сефери кој е бранител на експремиерот и бегалец Никола Груевски во случајот „ТНТ“, и натаму ги спори аудио разговорите, за кои посочи дека
Македонија

Груевски и Мијалков на црната листа на САД

А1он
Поранешниот премиер Никола Груевски и Сашо Мијалков се меѓу тројцата државјани на Македонија кои се допишани на црната листа на САД. Стејт департментот денеска објави
Македонија

Сијарто: Екстрадицијата на Груевски е правно, а не политичко прашање

А1он
Унгарскиот министер за надворешни работи Петер Сијарто, кој денеска е во посета на земјава, изјави дека екстрадицијата на поранешниот македонски премиер Никола Груевски е правно
Македонија

„Репортинг Демокраси“: На безгрижните денови на Груевски можеби им се ближи крајот

А1он
Животот на поранешниот авторитарен премиер во Северна Македонија, Никола Груевски последниве три години изгледаше вака: бегалец од правдата во својата татковина и барател на политички
Македонија

Груевски за Алек Теранова: Ако имало купено земја и станови, кога сум го барал од Будимпешта ќе барал да му ги платам

А1он
Експремиерот Никола Груевски и бегалец во Унгарија, по сведочењето на Александар Ивановски-Теранова во случајот „Плацови на Водно“, негира дека тој директно или преку друго лице