nikola gruevski

Македонија

Кекеновски: Мицкоски повикува на излезност како Груевски во 2004 година, кога одработи за Црвенковски

Маја Илиевска-Пачемска
Историјата и постапките на лидерите на политичките партии кога се во прашање претседателските избори се повторуваат, констатира професорот и лидер на ФРОДЕМ, Јове Кекеновски. Тој
Македонија

Продолжи судењето за „Титаник“, се изведуваат материјални докази

А1он
Со изведување материјални докази во Кривичниот суд во Скопје продолжи судењето за предметот „Титаник” на Специјалното јавно обвинителство што се однесува за изборни нерегуларности. До
Македонија

Ново рочиште за „Титаник“, ќе се изведуваат материјални докази

А1он
Со изведување материјални докази, во Кривичниот суд денеска треба да продолжи судењето за случајот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство во врска со изборни нерегуларности. Претседател
Македонија

На рочиштето за „Титаник“ се презентираат материјални докази

А1он
Со изведување материјални докази во Кривичниот суд во Скопје денеска продолжи случајот за изборни нерегуларности „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство. Досега се презентирани 1.800 од
Македонија

Груевски: Продолжува политичкиот прогон против мене и против многумина од ВМРО-ДПМНЕ

А1он
Продолжува политичкиот прогон против мене и против многумина од ВМРО-ДПМНЕ, напиша денеска експремиерот, Никола Груевски на својот „Фејбук“ профил. Реакцијата на Груевски доаѓа по вчерашните
Македонија

Единствена Македонија: Заев како и Груевски нарачува апсења по однапред изготвен список

А1он
Единствена Македонија го осудува истиот пристап на Зоран Заев со оној на поранешниот премиер Никола Груевски, борбата со криминалот да се води според политичко сценарио
Македонија

Одреден притвор за Јанакиески и Ристовски

А1он
Судијата на претходна постапка по барање на Јавното обвинителство им одреди мрека пртивор од 30 дена на поранешните министри, Миле Јанакиески и Спиро Ристовски, осомничени
Регион

Леши: Инцидентот во албанскиот Парламент наликува на сцените кои ги предизвикувал Груевски

А1он
Инцидентот што се случи во албанскиот Парламент за време на пленарната седница на која се гласаше за Протоколот за членство на Македонија во НАТО, кога
Македонија

Судењето за изборни нерегуларности треба да продолжи со изведување материјални докази

А1он
Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи ново рочишта за случајот на СЈО „Титаник“. Судењето за изборни нерегуларности „Титаник“ се наоѓа во доказна постапка
Македонија

Обвинителството анализира 60 телефонски броеви на лица кои комуницирале со Груевски пред да избега

А1он
Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција ја извести јавноста за досегашните преземени дејствија за бегството на осуденикот Никола Груевски. Во соопштението пишува