Viktor Orban

Свет

Орбан: Ние сме задолжени за чување на „тврдината“, но Брисел не ни помага, туку ни пука в грб

А1он
Унгарскиот премиер Виктор Орбан денеска изјави дека Брисел не успева да придонесе во напорите за сузбивање на илегалната миграција. Орбан изјави дека Унгарија во моментов
Свет

Макрон во Будимпешта бара „заеднички јазик“ со Орбан за безбедноста на ЕУ

А1он
Францускиот претседател Емануел Макрон, за време на неговата денешна посета на Будимпешта, вети дека ќе работи со унгарскиот премиер Виктор Орбан за области од взаемен
Свет

Орбан ги обвини САД и Сорос дека сакаат да го соборат од власт

А1он
Неколку десетици илјади приврзаници на унгарскиот премиер Виктор Орбан и неговата десничарска Влада се собраа денеска во Будимпешта на мировен марш за да му изразат
Регион

Вучиќ и Орбан го означија почетокот на работите на модернизација на пругата Суботица-Сегедин

А1он
Претседателот на Србија, Александар Вучиќ и премиерот на Унгарија, Виктор Орбан, присуствуваа денеска во Хоргош на церемонија по повод почеток на работите за реконструкција и
Свет

Европратеник од партијата на Орбан поднесе оставка откако беше фатен на нелегална геј оргија во Брисел

А1он
Пратеник во Европскиот парламент од Унгарија и висок функционер на партијата Фидес на премиерот Виктор Орбан, денеска поднесе оставка на функцијата откако во петокот бил
Свет

Орбан: ЕУ и Германија ни земаат шест, а ни враќаат четири милијарди евра

А1он
Унгарскиот премиер Виктор Орбан денеска оцени дека побогатите земји од ЕУ „на чело со Германија“ од Унгарија земаат околу шест милијарди евра годишно, под различни
Свет

Орбан го задржа двотретинското мнозинство во Парламентот

А1он
Унгарската опозиција вчера не успеаја да го намали двотретинското мнозинство што Виктор Орбан го има во Парламентот откако неговата кандидатка победи на делумните парламентарни избори,
Свет

Ново барање за исклучување на партијата на Виктор Орбан од Европската Народна партија

А1он
Тринаесет партии членки на Европската народна партија, најголемото политичко семејство во ЕУ, денеска повикаа на исклучување на Фидес, партијата на унгарскиот премиер Виктор Орбан, јави