fides

Свет

Фидес преговара со десничарите во Италија и Полска за формирање пaраламентарна група во ЕП

А1он
Унгарскиот премиер Виктор Орбан денеска потврди дека неговата партија Фидес преговара со европските конзервативни политички сили, вклучувајќи го и италијанскиот популист Матео Салвини, за формирање
Свет

Партијата на Орбан сака да остане во ЕПП

А1он
Партијата Фидес на унгарскиот премиер Виктор Орбан сака да остане членка на Европската народна партија (ЕПП) во Европскиот парламент, изјави денеска преставник на партијата реагирајќи
Македонија

Средба на претставници од ВМРО-ДПМНЕ со висока делегација од унгарската ФИДЕС на Орбан

А1он
Делегација на ВМРО-ДПМНЕ предводена од претседателот на Републичкиот изборен штаб на ВМРО-ДПМНЕ Спиро Ристовски и членовите на Извршниот комитет Никола Попоски, и Александар Николоски денес