krivicen sud

Македонија

Продолжен домашниот притвор за насилникот кој нападна новинарска екипа на ТВ24

А1он
Кривичниот суд го прифати предлогот од обвинителството и ја продолжи мерката куќен притвор за 30 дена, на насилникот кој физички нападна новинарска екипа на ТВ
Македонија

Ќе оди во затвор измамникот кој еден стан го продаваше на четворица во пандемијата, условната казна му е укината

Маја Илиевска-Пачемска
Агентот за недвижности Зоран Божиноски кој еден стан го продаваше на четворица во пандемијата оди в затвор. Кривичниот совет му ја укина условната казна затвор
Македонија

Одбиени жалбите за замрзнатиот имот во „Империја“

А1он
Кривичниот совет на одделението за организиран криминал и корупција при Основниот кривичен суд Скопје, постапувајќи по жалби на правните лица Дивелоп груп ДОО Скопје и
Македонија

ВИДЕО: Пијаница со 150 км/ч ми го уби детето, издржа казна четири години и излезе, каде јас да барам правда, праша мајка на протестот пред судот

Маја Илиевска-Пачемска
Поддршка на семејството на 24-годишната Викторија, која загина кај „Сити мол“, на денешниот протест ред Кривичниот суд дадоа родители и на други деца што загинаа
Македонија

Кривичен суд: Граѓаните имаат право да протестираат, но пресудата за сообраќајката кај „Сити мол“ не е правосилна, подлежи на проверки

А1он
Скопскиот кривичен суд реагира откако попладнево на протест се бараше нова пресуда за сообраќајната несреќа кај „Сити мол“, во која животот го загуби 24-годишната Викторија Николова. Од
Македонија

Мухамед Зеќири останува во притвор

А1он
Кривичниот совет постапувајќи по жалба на одбраната за притворот на осомничениот Мухамед Зеќири денеска одржа јавна седница во присуство на странките, по која ценејќи ги
Македонија

Кривичен го стави Јанакиески во притвор, иако повисокиот суд посочи дека нема докази дека подготвува бегство

Апелација го ослободи бидејќи нема релевантни докази дека се подготвува за бегство, а Кривичен суд му одреди нов притвор на ексфункционерот и обвинет, Миле Јанакиески.
Македонија

Експретседателот на Кривичен, Панчевски сам се пријави во затворот во Шутка

Кристијан Ландов
Поранешниот претседател на скопскиот Кривичен суд, Владимир Панчевски сам се пријавил да ја опслужи затворската казна која ја му ја намали Апелација за случајот поврзан
Македонија

Решението Мијалков да биде пуштен од притвор до вечерва ќе биде пратено до „Шутка“

А1он
Решението на Апелација за Сашо Мијалков да биде пуштен од затворскиот притвор стигнало во Кривичниот суд и во текот на денот ќе биде доставено и
Македонија

Триесетдневен притвор за Мијалков

А1он
Кривичниот суд го прифати предлогот на Обвинителството за 30 дневен притвор за Сашо Мијалков, обвинет во предметот „Плацеви на Водно“. „Постапувајќи по предлог на Основното