stevco jakimovski

Македонија

Јакимовски е против уставни измени со цел внесување на Бугарите во Уставот

А1он
– Стравот пред сѐ доаѓа од лошите резултати и немање желба да се фатиме со вистинските проблеми, доаѓа од незнаењето и единствена флоскула е „Европа
Македонија

Јакимовски: Нема да молчам никому и подготвен сум и глава да дадам за достоинството на Македонија

А1он
Нема да молчам никому и подготвен сум и глава да дадам за достоинството на Македонија, нагласи денеска од Карпош претседателскиот кандидат на коалицијата „Храбро за
Македонија

Јакимовски: Да се градат геријатриски центри во склоп на болниците

А1он
Ние имаме во Македонија 330.00 пензионери. Факт е дека децата ни се иселуваат, младите ни се иселуваат. Тоа значи дека државата мора да се пресвичува
Македонија

Јакимовски: ГРОМ и „Храбро за Македонија“ остануваат единствената трета опција со промакедонски ставови

А1он
За среќа конечно маските паднаа. Христијан Мицкоски јавно објави дека повеќе нема да ги напаѓа ниту Левица, ниту ЗНАМ, ниту господинот Максим Димитриевски, што значи
Македонија

Јакимовски: Османи води жирафа политика – цело време бере гајле за Косово, никако да предложи нешто за Македонија

А1он
Мене ми е жал што господинот Бујар Османи во оваа изборна кампања не можам да го слушнам да каже нешто за животот во Република Македонија
Македонија

Јакимовски од Струга: Кого лаже Мицкоски, германскиот пратеник или граѓаните?

А1он
Пратеникот во германскиот Парламент, Бајер, го потврди она што јас веќе го зборувам подолго време, дека Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се подготвени да извршат промени
Македонија

Јакимовски не го потпиша Кодексот за фер избори: Огромни суми за четирите партии, трошки за останатите

А1он
Претседателскиот кандидат Стевчо Јакимовски, денеска како претставник на коалицијата „Храбро за Македонија“, не го потпиша Кодексот за фер и демократски избори. -Јас како претставник на
Македонија

Јакимовски: Како иден претседател на Република Македонија ќе предложам клучни реформи во локалната самоуправа

А1он
Во Република Македонија имаме четири власти, законодавна тоа е Парламентот, извршна тоа е Владата, судската Власт ја знаеме сите и четвртата власт е локалната самоуправа.
Македонија

Јакимовски: Во овие тешки времиња многу е битно кој ќе биде врховен командант

А1он
Во Прилеп го искажуваме нашиот восхит од херојството на нашите борци кои на 11 октомври 1941-та го означија почетокот на нашата битка за слободна и