stevco jakimovski

Македонија

Јакимовски: Раководството на ВМРО-ДПМНЕ како опозиција се однесува варварски, замислете ште ќе прават ако се докопаат до власт

А1он
Градоначалникот на Карпош Стевчо Јакимовски го осуди нападот врз советникот Александар Илиевски. Го осудувам нападот врз советникот што се случи во текот на вчерашниот ден.
Македонија

ГРОМ: Македонија да го искористи правото на Вето за влез на Финска и Шведска во НАТО поради бугарската блокада

А1он
Граѓанската опција за Македонија-ГРОМ предлага Македонија да го искористи правото на вето за влез на Финска и Шведска во НАТО со јасно ставање на знаење
Македонија

Стевчо Јакимовски позитивен на Ковид-19, ги повикува сите кои биле во контакт со него да одат во самоизолација

А1он
Градоначалникот на Карпош, Стевчо Јакимовски, објави дека е позитивен на коронавирусот. Тој информирацијата ја сподели со јавноста преку неговиот Фејсбук профил. „Иако ги почитуваме сите
Видео Македонија

(ВИДЕО) Јакимовски не се чувствува виновен за злоупотребите за кои се гони: Во мој интерес е брза пресуда

Кристијан Ландов
Стевчо Јакимовски и другите двајца обвинети за злоупотреби негираат дека имаат вина во предметот каде се товарат за злоупотреби при тендер и легализација на деловен
Видео Македонија

ВИДЕО: „Значи нивното здравје не е важно, нашето е?”, судијата лут на адвокатот на Јакимовски кој поради корона одложи рочиште па отишол на друго судење

Кристијан Ландов
Адвокатот Виктор Цветковски, застапник на Стевчо Јакимовски дојде на денешното судење за предметот кој се води против актуелниот градоначалник на Карпош. Тој кажа дека има
Македонија

Јакимовски вознемирен од камерите на судењето: Јасно дека се организирани од еден центар

А1он
Стевчо Јакимовски, еден ден откако ја презеде градоначалничката функција, смета дека 15 камери кои го пречекале пред судот се организирани од како што вели „еден
Видео Македонија

(ВИДЕО) Јакимовски расположен откако му се одложи рочиштето: Смешни ви се прашањата

Кристијан Ландов
Градоначалникот на Карпош, Стевчо Јакимовски наместо одговори, за новинарските прашања коментираше дека се смешни. По десетина минути во судница и одлагање на судењето, тој не
Видео Македонија

ВИДЕО: Стевчо Јакимовски првиот работен ден го почна во судница, судењето се одложи поради корона

Кристијан Ландов
Еден ден откако ја презеде градоначалничката функција во Општина Карпош, Стевчо Јакимовски денеска се појави на суд каде му се суди за дело злоупотреба на
Македонија

(ВИДЕО) Јакимовски прославува победа: За вас е само к*р громовски

А1он
„Како ме е*е, како ме е*е Стевчо Јакимовски, за вас е само к*р громовски“ се слуша на прославата на градоначалникот на Карпош, Стевчо Јакимовски. Музичарите
Македонија

(ВИДЕО) Јакимовски со Арсовска во Жданец: Пари од дилери на дрога во Сарај, се делат против нас

А1он
Синоќа на заедничка средба на Данела Арсовска со жители на Жданец, а на која не беа повикани медиуми, Стевчо Јакимовски кажа дека се даваат пари