stevco jakimovski

Македонија

Обвинение против Јакимовски за злоупотреба на службена положба и бесправно градење

А1он
По сеопфатна истражна постапка, надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција до Основниот кривичен суд – Скопје, достави
Видео Македонија

(ВИДЕО) Пренџов: Јакимовски не е осомничен за криминал и корупција, туку затоа што премногу работел

А1он
Љупчо Пренџов од ГРОМ изјави дека претседателот на партијата Стевчо Јакимовски на кој вчера му беше одреден куќен притвор од страна на Кривичниот суд, не
Видео Македонија

ВИДЕО: Куќен притвор за Стевчо Јакимовски

Anela Petrova
Судечкиот совет во Кривичниот суд во Скопје по повеќе од 12 часа од почнувањето на распитот му одреди куќен притвор на поранешниот градоначалник на општина
Видео Македонија

(ВИДЕО) Јакимовски: Ќе ги тепаме, не им се плашиме

А1он
Ексградоначалникот на Општина Карпош и лидер на партијата ГРОМ, Стевчо Јакимовски, при излез од старата во новата зграда на Кривичниот суд во придружба на полицијата,
Видео Македонија

ВИДЕО: Како Јакимовски им овозможил на фирми да добиваат градежно земјиште?

А1он
Во периодот од 2011 до 2017 година, вработени во Општина Карпош на чело со тогашниот градоначалник Стевчо Јакимовски впишувале легализирале бараки во сопственост на фирми
Македонија

Јакимовски и службените лица осомничени за бесправна градба на плоштад и тендер за жардиниери

А1он
Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција до судија на претходна постапка при Кривичниот суд, достави предлог за притвор против
Македонија

Русковска: Јакимовски осомничен за злоупотреба на службена положба и овластувања

А1он
Поранешниот градоначалник на Општина Карпош Стевчо Јакимовски е осомничен за легализација на државно земјиште што било откупено по драстично пониска цена, за МИА изјави шефицата
Македонија

Со Јакимовски осомничени уште 8 службеници за злоупотреба

А1он
Истрагата на Обвинителството за гонење организиран криминал е за злоупотреба на службената положба и овластување е против поранешниот градоначалник на Општина Карпош, Стевчо Јакимовски и
Македонија

Мицкоски: Кампањата на Заевизмот се апсењата зашто драматично губи

А1он
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се огласи на својот фејсбук профил по апсењето на Стевчо Јакимовски. „Апсењето на лидер на опозициска партија на еден месец