stevco jakimovski

Македонија

Јакимовски изведен пред судија

А1он
Поранешниот градоначалник на Карпош и лидер на партијата ГРОМ Стевчо Јакимовски е приведен и изнесен пред судија на претходна постапка во Кривичниот суд во Скопје.
Македонија

Уапсен Стевчо Јакимовски

А1он
Полицијата по налог на јавен обвинител утрово го уапси лидерот на партијата ГРОМ и ексградоначалникот на Општина Карпош, Стевчо Јакимовски, како дел од нова истрага,
Македонија

Стевчо Јакимовски осомничен од СЈО дека помогнал на приватен универзитет да добие земјише по нереално ниска цена

Кристијан Ландов
СЈО отвори нов случај наречен „Хармонија“ во кој осомничени се ескпремиерот Никола Груевски, ексминистерот за транспорт и врски Миле Јанакиевски и Стевчо Јакимовски како градоначалник
Македонија

Кривична пријава против Стевчо Јакимовски за „бесправно градење“

А1он
Кривична пријава за „бесправно градење“ против поранешниот градоначалник на општина Карпош Стевчо Јакимовски поднесе Управата за финансиска полиција. – Наместо да спречува дивоградби, градоначалникот С.Ј.
Македонија

Одземен пасошот на Стевчо Јакимовски

А1он
Одземен пасош и редовно пријавување во судот, се мерките на претпазливост кои Судот им ги изрече на поранешниот градоначалник на општина Карпош, Стевчо Јакимовски и
Македонија

Тројца од осомничените сè уште се вработени во Општина Карпош, еден од нив дал отказ

А1он
Тројца од раководителите во Општина Карпош, кои се на распит пред судија на претходна постапка, сè уште се вработени во Општина Карпош. Лицата Н.Н. во
Видео Македонија

(ВИДЕО) ГРОМ: За Јакимовски е хајка, за останатите осомничени ќе каже судот

А1он
За Јакимовски е хајка, за останатите осомничени ќе кажат институциите дали има пропуст во нивното работење, велат од Граѓанска опција за Македонија (ГРОМ), партијата на
Македонија

Јакимовски денеска пред судија, вечерта ја поминал во полициска станица

А1он
Поранешниот градоначалник на општина Карпош, Стевче Јакимовскии за околу еден час ќе биде изнесен пред судија во Кривичниот суд, откако ноќта ја помина во полициската
Македонија

Стевчо Јакимовски приведен, се бара притвор за ексградоначалникот

А1он
За ексградоначалникот на Карпош се бара притвор поради незаконското спроведување на три тендери за општинските бараки и плоштадот во Жданец, во чии рамки не била
Видео Македонија

(ВИДЕО) Јакимовски: Очигледно е дека на власта ѝ требаат жртви

А1он
Екс-градоначалникот на општина Карпош, Стевчо Јакимовски тврди дека работите за кои го сомничат ги вршеле општинските служби и немаат никаква врска со него. „Овие работи