stevco jakimovski

Видео Македонија

(ВИДЕО) Јакимовски: Очигледно е дека на власта ѝ требаат жртви

А1он
Екс-градоначалникот на општина Карпош, Стевчо Јакимовски тврди дека работите за кои го сомничат ги вршеле општинските служби и немаат никаква врска со него. „Овие работи
Видео Македонија

ВИДЕО: Финансиската полиција влезе и во втората куќа на Јакимовски

А1он
Финансиската полиција попладнево изврши претрес во домот на Стевчо Јакимовски на Жданец, а потоа се упати и кон неговата втора куќа. Претресот се врши по
Видео Македонија

ВИДЕО: Финансиската полиција врши претрес во домот на Стевчо Јакимовски

А1он
олицијата попладнево врши претрес во куќата на поранешниот градоначалник на општина Карпош, Стевчо Јакимовски во Жданец. Претресот се врши по налог на финансиската полиција, која
Македонија

МВР: Јакимовски не го возел џипот што удри моторџија

А1он
Министерството за внатрешни работи потврди дека имало сообраќајна несреќа во која учествувал џипот на ексградоначалникот на Карпош, Стевчо Јакимовски, но не го возел тој. Џипот
Македонија

Џип во кој бил Стевчо Јакимовски турна моторџија

А1он
Со џипот на поранешниот градоначалник на Карпош и лидер на ГРОМ, Стевчо Јакимовски попладнето беше удрен моторџија. Јакимовски не управувал со возилото кога се случила
Видео Македонија

(ВИДЕО) Со сила се урива објект за екс министер да има двонасочен премин до новата парцела

А1он
Градоначалникот на Општина Карпош, Стевче Јакимовски сака бесправно да урне гаража, објект кој е изграден во 1963 година со цел екс заменик министерот за образование,