danela arsovska

Македонија

Џафер и Арсовска се скараа кој е надлежен да се искоси тревата во дворот на Владата

Орце Костов
Техничкиот премиер Талат Џафери одговарајќи на новинарско прашање во врска со тоа кој дозволи Владата да обрасне со висока трева рече дека тоа е слика
Македонија

Арсовска: Нема да поминат заканите за тужба, да се одговори кога е осигуран објектот на Универзална сала

А1он
Градоначалничката на Град Скопје Данела Арсовска денеска на прес-конференција посочи дека нема да поминат заканите за тужба за клевета насочени кон нејзе од страна на
Македонија

Костадиновска Стојчевска ќе ја тужи Арсовска за клевета за пожарот во Универзална

Орце Костов
Министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска ги отфрли тврдењата на градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска за непостапување во врска со пожарот во Универзална сала и
Македонија

Арсовска: Зошто Костадиновска-Стојчевска не го пријавила пожарот ако знаела за него пред девет часот

Орце Костов
Покажувајќи видео снимки од изјавите на министерката за култура, од надзорот и од изведувачот на Универзална сала, градоналничката Данела Арсовска обвини дека објектот почнал да
Македонија

Се чекаат кандидатите за пратеници на Данела Арсовска: На изборите ќе се гласа за пет коалиции и две партии

Орце Костов
На 2 април на полноќ истекува рокот за поднесување на кандидатските листи за пратеници од партиите кои ќе учествуваат на парламентарните избори до Државната изборна
Македонија

Арсовска постави нов директор на Водовод и канализација

А1он
Виктор Панчевски е назначен за нов в.д. директор на ЈП Водовод и Канализација информираат од Кабинетот на градоачалничката на Скопје Данела Арсовска. – Панчевски доаѓа
Македонија

Пријави за Арсовска и за повеќе општини на седницата на ДКСК

А1он
Пријави за градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, и за повеќе општини беа во фокусот на денешното продолжение на 99. седница на Државната комисија за
Македонија

Дива депонија во Визбегово, Арсовска најави кривични пријави

А1он
Сакам да ја известам целата македонска јавност дека ставивме крај на уште една дива депонија на територијата на Град Скопје, депонија која со децении ги
Македонија

Нова Алтернатива: ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ од Џафери направија човек за секоја функција во државата

А1он
Партијата на Данела Арсовска, Нова Алтернатива преку соопштение реагираше на изборот на Талат Џафери за технички премиер. „Нова Алтернатива иронично им честита на „најголемите македонски“
Македонија

Станковиќ: За да се реши проблемот со ЈСП, Арсовска и нејзините пајташи веднаш да си дадат оставка

А1он
Прво и основно секој од нас од човечки аспект ги подржува работниците и тука не треба да стане збор дали некој ги подржува или не