danela arsovska

Македонија

СДСМ: Над 100.000 граѓани заложници на хировите на Арсовска, мостот на булеварот АСНОМ се уште не е во функција

А1он
Над 100.000 граѓани на Скопје, од Аеродром, Гази Баба, со месеци се заложници на хировите на градоначалничката од ВМРО-ДПМНЕ, Данела Арсовска. Мостот на булеварот АСНОМ
Македонија

СДСМ: Обвинети во „Криминални парцели“ се донатори на ВМРО-ДПМНЕ, Мицкоски да не бега туку да одговори

А1он
Последните информации кои излегоа во јавноста покажуваат дека обвинетите и осомничени во аферата „Криминални парцели“ со која се проневерени 1,6 милиони евра се донатори на
Македонија

СДСМ: Го поздравуваме тоа што ДКСК отвори предмет, Велковски да поднесе оставка

А1он
Според информации во јавноста, Државната комисија за спречување на корупцијата отворила предмет за незаконското назначување од страна на Данела Арсовска на Ѓоко Велковски за секретар
Македонија

Божиновска: ДКСК да постапи по незаконското поставување на Велковски за секретар на Град Скопје

А1он
Огромен скандал е назначувањето на Ѓоко Велковски за секретар на Град Скопје од страна на Данела Арсовска и ВМРО-ДПМНЕ. Поставувањето на Велковски на оваа позиција
Македонија

СДСМ: Незаконски поставениот генерален секретар на Град Скопја да поднесе оставка

А1он
Градоначалничката на град Скопје Данела Арсовска и ВМРО-ДПМНЕ незаконски го поставија за Секретар на Градот Скопје, Ѓоко Велковски кој што истовремено е и член на
Македонија

Јанчева: Аросвска бега од медиумите, се плаши да не ја прашаат за бројните проблеми во Скопје

А1он
Град Скопје годинава денот на пожарникарите го одбележа за првпат без присуство на медиумите и затворен за јавноста. Очигледно дека градоначалничката Данела Арсовска не сака
Македонија

СДСМ: Арсовска не може принтери да обезбеди, а не па проекти, толку од кадрите на Мицкоски

А1он
Поради неспособноста на Арсовска администрацијата на Град Скопје остана без печатачи.Град Скопје и целата администрација без 31 принтер значи проблем во обезбедувањето на редовните услуги
Македонија

СДСМ: Езерцата во Градски парк неисчистени со месеци, Арсовска ги претвори во извор на зараза

А1он
Тажни слики од крајно запоставените езерца во Градскиот парк во Скопје, претворени во буниште, во извор на зараза, сведочи за негрижата и неспособноста на ВМРО-ДПМНЕ
Македонија

(ВИДЕО) Јанчева: Шест месеци Данела Арсовска ги мина во неработење, не реализираше ниту еден проект, ниту едно ветување

А1он
Координаторката на советничката група на СДСМ и коалицијата во Град Скопје, Љубица Јанчева, вели дека градоначалничката Данела Арсовска за шест месеци не реализирала ниту еден
Македонија

Каевска: Данела Арсовски со чудни и неосновани тужби се обидува да ја сокрие неработата

А1он
Арсовска се обидува преку неаргументирани, недокажани тужби да го тргне фокусот од нејзиното неработење, од тоа што за 6 месеци немаат буквално никакви проекти, тоа