jp komunalna higiena

Македонија

Работниците кои беа отпуштени од Комунална хигиена затоа што не доаѓале на работа, ќе се вратат на работа: Отказите биле незаконски

Орце Костов
Работниците кои ги отпушти директорката на ЈП Комунална хигиена, Косана Мазнева, ќе се вратат на работа, затоа што според Државниот инспекторат за труд отказите биле
Македонија

ЈП Комунална хигиена – Скопје подигна 1130 тони отпад во текот на изминатите два дена

А1он
ЈП Комунална хигиена-Скопје во текот на изминатите два дена реализираа засилени активности во чиишто рамки беа подигнати и транспортирани вкупно 1130 тони комунален отпад од
Македонија

Советниците на СДСМ бараат вклучување на сите јавни претпријатија за решавање на проблемот со сметот

А1он
Советот на Град Скопје задутре ќе одржи вонредна седница по барање на советниците од коалицијата предводена од СДСМ. Едно од мерките што ќе ги предложат
Македонија

Градоначалниците на скопските општини се инфлуенсери: Арсовска им порача да си ги исчистат прво своите населби

Орце Костов
Градоначалниците кои вчера беа на терен со работниците од општинските комунални претпријатија, Данела Арсовска ги нарече инфлуенсери кои само се сликаат наместо да работат, а
Македонија

Вработените во „Комунална хигиена“ Скопје се враќаат на работа, СУТКОЗ ќе продолжи институционално да ги бара правата

А1он
Втората смена на Јавното претпријатие „Комунална Хигиена“ денеска ќе започне со работа, изјави денеска претседателот на Синдикатот на работниците од угостителството, туризмот, комунално – станбеното
Македонија

Арсовска: Живееле во Германија, а земале тука плата, Косана им се спротивстави на мафијашите затоа што нема маж да ги сопре

Орце Костов
Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска застана во одбрана на директорката на ЈП „Комунална хигиена“ во нејзините обиди да ги расчисти сите неправилности во претпријатието
Македонија

Судбината на „Комунална хигиена“ е во рацете на Арсовска: Градоналниците попусто ќе бараат одземање на ингеренциите

Орце Костов
Градоначалниците на скопските општини денеска ќе се сретнат за да донесат решение како да го исчистат Скопје, а една од најавите е дека ќе се
Македонија

Арсовска: Екипите на „Комунална хигиена“ се на терен, состојбата во претпријатието се нормализира

А1он
Скопската градоначалничка Данела Арсовска се огласи на Фејсбук со порака дека екипите на Комунална хигиена се на терен, а состојбата на претпријатието се нормализира. -Успеавме
Македонија

Скопскиот плански регион: Град Скопје да размисли општините сами да ја одржуваат комуналната хигиена

Орце Костов
На денешната итна седница во врска со комуналната хигиена во рамките на Град Скопје, Советот на Скопскиот плански регион одлучи да побара извештај од Град
Македонија

Скопје се враќа во нормала: „Комунална хигиена“ ги празни контејнерите

Орце Костов
Полните контејнери во скопските општини полека се празнат, камионите на ЈП „Комунална хигиена“ работат постојано, а од Град Скопје уверуваат дека ќе се нормализира состојбата