gjubre

Македонија

Димитриевски до кумановци: Не фрлајте ѓубре насекаде, не можеме да постигнеме да исчистиме

А1он
Општина Куманово денеска се приклучи во еколошката акција ГЕНЕРАЛКА викенд во рамките на проектот „Зелена сончева“, под мотото – „За чисто како дома исто“. Во
Свет

ВИДЕО: „Градот на светлината“ се дави во ѓубре, парижани бараат градоначалничката да си оди

А1он
Илјадници фотографии, видеа и објави на социјалните мрежи поврзани со кризата со одлагањето на комуналниот отпад во Париз беа објавени во изминатите неколку дена, а
Регион

ВИДЕО: Гастарбајтери со скапо „Ауди“ фрлија ѓубре покрај пат во Босна, минувачи ги натераа да го соберат

А1он
Една од најпрепознатливите лоши навики на луѓето на Балканот е фрлањето ѓубре на несоодветни места, а посебно популарни се локациите покрај патиштата, каде е наједноставно
Видео Македонија

ВИДЕО: Скопје празно, контејнерите полни, во тек е чистење на градот

А1он
Социјалните мрежи денеска се преполнија од фотографии од ѓубре расфрлано во и околу контејнерите, по завршувањето на најдолгиот 61-часовен полициски час во државата.  Комунална
Македонија

Отпад во Министерството за култура

Васко Маглешов
Искршени фотелји, столчиња, ногарки, куќиште од компјутер, кутии… На социјалната мрежа „Фејсбук“ е споделена фотографија од Министерството за култура, на која се гледа дека просторот