visar ganiu

Македонија

Внатрепартиска војна во ДУИ: Дилетантското однесување на извршната власт на чело со Груби предизвика пасивност кај гласачите

А1он
Бараме од претседателот на партијата, Али Ахмети, да го искористи својот политички и статутарен авторитет, за да најде решение за зачувување на партиското единство, се
Македонија

Алијанса за Албанците и Алтернатива: На Висар Ганиу му подаруваме вреќа цемент

А1он
Во духот на новата еколошка агенда објавена од Демократската унија за зеленило, сакаме да му помогнеме на градоначалникот на Чаир, Висар Ганиу, во неговите заложби
Македонија

Градоначалникот на Чаир позитивен на коронавирус

Искра Манојлоска
Градоначалникот на Чаир, Висар Ганиу, преку Фејсбук соопшти дека неговиот резултат за коронавирус е позитивен. „Чувствувам жалење за сите вас со кои сум имал контакт.