opstina cair

Македонија

Општина Чаир купи возила за брза помош со парите од новогодишните украси

Искра Манојлоска
Наместо за новогодишни украси, Општина Чаир парите ги искористи да купи ново амбулантно возило за Здравствен дом – Скопје. Освен ова амбулантно возило, Општината донираше
Македонија

Во Чаир и натаму расте бројот на заболени од Ковид-19

А1он
И понатаму продолжува да расте бројот на новозаболени од Ковид-19 во општината Чаир. Од вчера, дијагностицирани се над 20 нови случаи на коронавирус и во
Македонија

Еден месец зјае дупката во која загинаа двајца браќа во Чаир, Обвинителството сѐ уште прибира докази

Маја Илиевска-Пачемска
Еден месец откако двајца браќа загинаа во канал за одвод кога врз нив се одрони земја, Основното јавно обвинителство Скопје се уште прибира докази за