opstina Strumica

Македонија

Општина Струмица објаснува за „кривиот“ кружен тек: Важна е функционалноста, а не изгледот

А1он
По големиот број реакции на социјалните мрежи и во јавноста околу изградбата на новиот кружен тек на булеварот „Ленинова“ во Струмица, поради тоа што снимките
Македонија

Општина Струмица со еден милион денари ќе им помогне на настраданите од поплавите

А1он
Советот на општина Струмица на денешната вонредна седница која беше свикана на иницијатива на градоначалникот Зоран Заев, донесе одлука за доделување помош на настраданите од
Македонија

Општина Стумица: Пишев знае дека нема криминал, сите договори се со јавно наддавање

А1он
Пратеникот Васил Пишев измислувајќи некаков скандал во општина Струмица всушност самиот се скандализира со ноторното непознавање на законот за јавни набавки. Пишев знае, но се