marihuana

Македонија

OJO бара притвор за скопјанецот кој имаше „лабораторија“ за производство на марихуана и хашиш

А1он
Јавното обвинителството поведе истрага против 44-годишен скопјанецот од скопската населба Лисиче, кај кој полицијата пронајде 154 стебла канабис и откри „лабораторија“ за производство на марихуана
Македонија

(ВИДЕО) Претрес во Скопје, откриена лабораторија за производство на марихуана

А1он
МВР извести дека уапсен е Д.К.(44) од Скопје. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, била пронајдена лабораторија за производство на марихуана со
Македонија

Гевгеличанец си садел марихуана во двор – доби кривична и притвор

А1он
Жител на Гевгелија во дворот од неговата семејна куќа, засадил семки од растението канабис, редовно ги наводнувал и кога растенијата доаѓале во фаза на цветање
Македонија

Истраги против дилери на марихуана во Тетово и Велес

А1он
Основното јавно обвинителство Тетово донесе Наредба за спроведување истражна постапка против двајца браќа за кои постои основано сомнение дека сториле кривично дело – Неовластено производство
Регион

(ВИДЕО) Во Србија: Пренесувал марихуана во возило на Брза помош

А1он
Полицијата во Нови Пазар уапси возач на Брза помош бидејќи пронашла три килограми марихуана во возилото, а според последните информации од истрагата полицијата имала дојава
Македонија

Претрес во Сопиште, запленета e дрога, приведен e дилер

А1он
олициски службеници од СВР Скопје- Единица за недозволена трговија, по претходно добиени оперативни сознанија и наредба од Основен кривичен суд Скопје, вчера извршиле претрес во
Регион

Во Белград запленети 20 килограми дрога, меѓу уапсените и малолетничка

А1он
Српската полиција во Белград заплениле околу 20 килограми марихуана и ги уапсиле И.М.(53), У.М.(24) и 16-годишно девојче. Тие се уапсени поради сомнение дека сториле кривично
Регион

Фатени шверцери на марихуана, со рибарски чамец ја пренесувале во Македонија од Албанија

А1он
Припадници на полицискиот комесаријат од албанскиот град Корча спречиле шверц на марихуана со рибарски чамец, од Албанија во Северна Македонија преку Охридското Езеро. Уапсени се
Македонија

(ВИДЕО) Бројни неправилности во одгледувањето канабис за медицински цели: следуваат кривични пријави и одземања на одобренијата

А1он
Во текот на вчерашниот ден, полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи – Единица
Македонија

Четворица членови на едно семејство обвинети за држење и пренесување марихуана

А1он
По спроведена истражна постапка, јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвинение против четири лица за кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет