sverc na droga

Свет

Руската инвазија на Украина ги смени и патиштата за шверцување дрога

А1он
Руската инвазија на Украина влијаеше и на промената на патиштата за криумчарење дрога во Европа, предупреди агенцијата на Европската Унија. Директорот на Европскиот центар за
Македонија

Притвор за полицајците и цариниците кои беа уапсени за шверц на дрога

А1он
Притвор во траење од 30 дена им е одреден на осомничените полицајци и цариници кои беа уапсени за шверц на дрога. „Постапувајќи по предлог на