marihuana

Свет

Уругвај ја легализираше продажбата и производството на марихуана

А1он
Уругвај го легализираше производството и продажбата на марихуана и со тоа стана првата земја која ја легализираше растењето, купувањето и продажбата на марихуана. Сенатот го
Македонија

Кај двајца велешани пронајдени 30 садници марихуана

А1он
СВР Велес поднесе кривична пријава против Б.Т.(26) и В.Г.(25), двајцата од Велес за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни
Свет

Каде е дозволена употребата на марихуана?

А1он
Американските држави Колорадо и Вашингтон неодамна преку референдум го легализираа консумирањето марихуана, додека во повеќето американски држави е дозволена употребата на канабис како лек. Врховниот
Македонија

ВИДЕО: Во тетовско откриени 10 килограми марихуана

А1он
Полицијата вчера заплени 10 килограми марихуана во двор од напуштена куќа во с.Фалише. Дрогата била пронајдена во возило “БМВ 523“ со тетовски регистерски таблички сопственост