marihuana

Свет

Градските власти на Мексико Сити се залагаат за легализација на марихуаната

А1он
Левичарските пратеници во Собранието на Мексико Сити поднесоа нацрт закон за легализирање на продажбата на марихуана, со што оваа престолнина со легален пазар на оваа дрога би
Свет

2-годишно девојче под дејство на марихуана хоспитализрано во Колорадо

А1он
Еден ден по легализацијата на продажбата на марихуана во американската сојузна држава Колорадо, двегодишно девојче примено во болница со знаци на труење со тетрахидроканабинол, супстанца која ја
Свет

Долги редици за легализираната марихуана во Колорадо

А1он
Колорадо е првата држава во историјата на САД која што започнувајќи од 1-ви јануари дозволи продажба на канабис во продавниците. Според новиот закон канабисот ќе