Кај двајца велешани пронајдени 30 садници марихуана

Од:

СВР Велес поднесе кривична пријава против Б.Т.(26) и В.Г.(25), двајцата од Велес за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

Во јули 2013 година, од страна на полициски службеници извршен е претрес во напуштена куќа, каде се пронајдени 30 садници од растението „канабис сатива“, што пријавените претходно ги насадиле и одгледувале.

Би можело да ве интересира

Возач од Македонија имал мозочен удар во Унгарија, денеска е пренесен во Скопје со медицинскиот хеликоптер

Обвинителството чека извештај за претресите во Идризово, официјална потврда за ископаните тунели се уште нема

МВР: Три кривични пријави за полицаец од Крушево

Тројца приведени за пожарот во Универзална сала

Катерина Ѓуровски

Дали Муареми бил уапсен во Дубаи, па пуштен на слобода – Официјални информации се уште нема

Александар Тодески

Автомобил излета од патот Тетово – Попова Шапка, загина возачот, 80 годишен Австриец

Анита Петровска Рајковиќ