ljube boskovski

Македонија

(ВИДЕО) Таткото на исчезнатиот Самоил: Тој е убиен и некаде фрлен бидејќи носеше пари со себе

Орце Костов
Помина една година од исчезнувањето на младиот скопјанец Самоил Костадиновски кој на 3 март сред бел ден беше грабнат и од тогаш му се губи
Македонија

Киднапирање на внукот на Бошкоски: Го грабнале за да плати украден хероин

А1он
По спроведена истражна постапка, Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против две лица, од кои едното е обвинето за кривично дело – Грабнување од
Македонија

Обвинетите поранешни припадници на единицата „Алфи“ сведочеа во предметот „Тортура“

А1он
Со сослушување на обвинетиот Ивица Анчевски, денеска продолжи судењето за случајот „Тортура“. На прашање на судот на кој работна позиција работел во 2011 година, обвинетиот
Македонија

Љубе Бошкоски-посебен советник за странски инвестиции во Кабинетот на Заев

А1он
Љубе Бошкоски ќе биде посебен советник за странски инвестиции во Кабинетот на премиерот Зоран Заев. Бошкоски бил прворангиран од пријавените кандидати кои ги исполнуваат условите