ОЈО: Уште еден осомничен за исчезнувањето на Самоил Костадиновски

Од:

Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека било вклучено во дејствија на кривично дело грабнување. Осомничениот на 3 март, заедно со уште две други лица против кои веќе се води истрага, учествувале во дејствија на грабнување на едно лице во Кисела Вода, велат од ОЈО.

Станува збор за случајот со исчезнувањето на Самоил Костадиновски, внукот на Љубе Бошкоски кој исчезна во март годинава и од тогаш му се губи секаква трага.

На осми март годинава уапсени беа В.М. и С.Ч., поради сомнение за нивна инволвираност во случајот во врска со исчезнатото Самоил (26) од Скопје. Од тогаш двајцата се во притвор.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) „Да удриш некого, ќе добиеш поголема казна од ова, а тука син ми е убиен“: Таткото на Самоил ќе ја обжали пресудата

Орце Костов

(ВИДЕО) Обвинителството задоволно од пресудата во случајот со грабнувањето на Костадиновски

Орце Костов

Обвинителството бара да продолжи мерката притвор за грабнувачите на Самоил Костадиновски

Орце Костов

(ВИДЕО) Вкупно осум години затвор за грабнувачите на Самоил Костадиновски: Го грабнале за да му наплатат за украдена дрога

Орце Костов

Пресудата за грабнувањето на Самоил Костадиновски закажана за в четврток

Катерина Ѓуровски

(ВИДЕО) Таткото на исчезнатиот Самоил: Тој е убиен и некаде фрлен бидејќи носеше пари со себе

Орце Костов