МВР потврди: исчезнатиот Александар пронајден мртов, ќе се испитува како починал

Од:

Александар Јошески од Прилеп по кого се трагаше неколку дена, синоќа е пронајден мртов.

Од МВР, потврдија за А1он дека неговото тело е пронајдено вчера.

„ На 22.02.2024 во ОВР Прилеп било пријавено дека во 20.15 часот на место викано „Топташ“ во Прилеп бил пронајден починат А.Ј.(46) од Прилеп, за кој истиот ден во 10.00 часот неговата сопруга С.Ј.(47) пријави дека се оддалечил од домот. Смрт констатирал доктор од Итна медицинска помош Прилеп,  а увид извршила екипа од ОВР Прилеп.“

Јошески исчезна на 21 февруари, а последен пат бил виден кај автомеханичар „Цуцуло“. Неговото семејство побара помош и апелот за пронаоѓање на Александар се ширеше низ социјалните мрежи.

По наредба на јавен обвинител  телото на починатиот било дадено на обдукција, по која ќе се утврди како починал 46 годишниот прилепчанец. Според информациите од членови на семејството обдукцијата е завршена и телото им е предадено.

„Го пронајдовме. Ви благодарам на сите за помошта. Бог да го прости, не е повеќе меѓу нас“, напиша Ана Марија Јошеска.
 

Би можело да ве интересира

Возач од Македонија имал мозочен удар во Унгарија, денеска е пренесен во Скопје со медицинскиот хеликоптер

Обвинителството чека извештај за претресите во Идризово, официјална потврда за ископаните тунели се уште нема

МВР: Три кривични пријави за полицаец од Крушево

Тројца приведени за пожарот во Универзална сала

Катерина Ѓуровски

Дали Муареми бил уапсен во Дубаи, па пуштен на слобода – Официјални информации се уште нема

Александар Тодески

Автомобил излета од патот Тетово – Попова Шапка, загина возачот, 80 годишен Австриец

Анита Петровска Рајковиќ