Велешанецот кој беше пријавен за исчезнат загинал во сообраќајна несреќа на автопатот Скопје-Велес

Од:

Полицијата извести дека на автопатот Скопје-Велес, денеска околу 14.45 часот било пронајдено излетано возило „форд фокус”.

Во несреќата, починал возачот П.Д.(59) од Велес, кој вчера од неговиот внук бил пријавил дека се оддалечил од домот.

Смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош Велес, а увид на местото извршиле Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Велес.

По наредба на јавен обвинител телото е предадено на обдукција.

Би можело да ве интересира

Тројца повредени во сообраќајка во Скопје

Горан Наумовски

Во сообраќајка загина 78-годишен маж од Неготино

71-годишна жена тешко повредена во сообраќајка

Во Скопје автомобил тешко повреди пешак

Тројца повредени во сообраќајка во Битола

МВР потврди: исчезнатиот Александар пронајден мртов, ќе се испитува како починал

Анита Петровска Рајковиќ