grabnuvanje

Македонија

Осомничените за убиството на Вања Ѓорчевска донесени во Кривичниот суд

Александар Тодески
Тројцата осомничени за убиствата на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски донесени во Кривичниот суд, каде судија на претходна постапка треба да одлучи дали ќе им
Македонија

Палевски бегал во Турција истиот ден кога МВР ги приведе петмината осомничени за грабнување на Вања

Александар Тодески
На 2 декември, денот коа министерството за внатрешни работи соопшти дека има петмина осомничени за грабнувањето на 14 годишната Вања Ѓорчевска од Скопје, првоосомничениот за
Македонија

Убиството на Вања има карактер на колективна траума, медиумите внимателно да известуваат

А1он
Освен почитување на новинарските стандарди при известувањето за настанот што се однесуваше на киднапирање и убиство на дете, медиумите е неопходно да бидат свесни дека
Македонија

Таткото на Вања оди во притвор: Судот го прифати предлогот на обвинителството

Александар Ѓорчевски, татко на убиената 14 годишна Вања Ѓорчевска од Скопје од Кривичниот суд заминува во истражниот затвор Скопје, откако судот го прифати предлогот на
Македонија

Прво го истепале, а потоа го натерале да му препише стан на еден од грабнувачите

А1он
МВР информира дека вчера во 11.45 часот во СВР Скопје, Џ.Б.(46) пријавил дека околу седум часот, на раскрсница од улиците „Никола Карев“ со „Македонско-косовска бригада“
Свет

(ВИДЕО) Грабнал девојче кое го намамил преку социјалните мрежи, а потоа го силувал

А1он
Исчезнато 13-годишно девојче од Далас е пронајдено заклучено во барака оддалечена повеќе од 1.500 километри, дури во Северна Каролина, откако била киднапирана и силувана од