tepanje

Спорт

ВИДЕО: Aвстралиски тенисер тешко претепан, го удираат додека дека лежи на земја

А1он
Австралискиот тенисер со босанско потекло Бернард Томиќ е претепан пред салон за тетовирање. На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа како го
Регион

(ВИДЕО) Брутално е претепано момче во атинското предградие Неа Филаделфија

А1он
Грчките медиуми објавија видео од бруталното претепување на 16-годишно момче во атинското предградие Неа Филаделфија. Го претепале пет малолетници, го удирале со клоци во главата
Македонија

(ВИДЕО) Постар маж во Велес со стап брутално го претепа своето куче

Орце Костов
Постар маж од Велес е снимен како со голем стап брутално го тепа своето куче, а видеото ги разбесне велешани и активистите кои се борат
Македонија

Прво го истепале, а потоа го натерале да му препише стан на еден од грабнувачите

А1он
МВР информира дека вчера во 11.45 часот во СВР Скопје, Џ.Б.(46) пријавил дека околу седум часот, на раскрсница од улиците „Никола Карев“ со „Македонско-косовска бригада“
Македонија

(ВИДЕО) Претепаниот Кадриески од Струга, откако се почувствува Бугарин, посака да се лекува во Софија

Орце Костов
Бекир Кадриески, копретседателот на бугарското здружение „Шемето“ кој беше претепан во Струга, сака да дојде во Софија за да продолжи со лекувањето, бидејќи се сомнева
Uncategorized

Бугарско МНР: Фактите ќе покажат дали случајот во Струга е кривично дело од омраза

Орце Костов
Министерството за надворешни работи добило информација за напад извршен денеска врз претседателот на здружението на месни Бугари во Северна Македонија – „Шемето“ од градот Струга.
Македонија

„Ти си валкан Бугарин“: Во Струга претепан копретседател на здружението на Бугарите „Шемето“

Орце Костов
Копретседателот на здружението на Бугарите во Македонија „Шемето“ Бекир Кадриески бил претепан од едно лице во Струга. Ова се случило денеска околу пладне. Министерството за
Uncategorized

(ВИДЕО) Момче брутално шутирано на под во Припеп: Нема полиција да дојде, сега ќе те затворам во визба

А1он
Две лица со шутирање по глава и тело тепаат момче кое лежи на под, додека тоа бара да викнат полиција. Ваквото видео беше споделено вчеравечер
Свет

Претседателот на Белорусија: Tепање со каиш може да биде корисно за детето

Претседателот на Белорусија, Александар Лукашенко, изјави дека физичкото казнување би можело да биде корисно при воспитувањето деца, објави американската агенција „Асошиејтед прес“. Лукашенко нагласил дека
Македонија

(ВИДЕО) Силна полиција: Тепа и влече студентки пред СПУКМ

А1он
Единицата за брзо распоредување примени сила на студентки кои ги влечеше по земја за да ги изнесе од седиштетото на СПУКМ. Полицијата ги обезбедуваше тие