bugarin

Македонија

ВИДЕО: Пријател на избодениот Бугарин во Скопје: Полицијата точно знаеше колку коли скршнавме во опасната населба

А1он
Пријател на избодениот 29-годишен Бугарин во Скопје, Петар Бозов за бугарската телевизија НОВА зборуваше за инцидентите пред мечот Шкупи – Левски во Скопје. Петар Бозов
Македонија

(ВИДЕО) Претепаниот Кадриески од Струга, откако се почувствува Бугарин, посака да се лекува во Софија

Орце Костов
Бекир Кадриески, копретседателот на бугарското здружение „Шемето“ кој беше претепан во Струга, сака да дојде во Софија за да продолжи со лекувањето, бидејќи се сомнева
Uncategorized

Бугарско МНР: Фактите ќе покажат дали случајот во Струга е кривично дело од омраза

Орце Костов
Министерството за надворешни работи добило информација за напад извршен денеска врз претседателот на здружението на месни Бугари во Северна Македонија – „Шемето“ од градот Струга.
Македонија

„Ти си валкан Бугарин“: Во Струга претепан копретседател на здружението на Бугарите „Шемето“

Орце Костов
Копретседателот на здружението на Бугарите во Македонија „Шемето“ Бекир Кадриески бил претепан од едно лице во Струга. Ова се случило денеска околу пладне. Министерството за
Uncategorized

Македонец градоначалник во Пустец, Бугарин негов заменик – Маричиќ се пофали со изборниот резултат во Албанија

Орце Костов
„Нашиот Пали Колефски ќе ја води Општина Пустец. Македонец, социјалдемократ, другар, борец за соработка меѓу албанскиот и македонскиот народ“, се пофали вицепремиерот Бојан Маричиќ за
Регион

(ВИДЕО) 92-годишен Бугарин возел пијан, без дозвола и со нерегистриран автомобил: Не знам за што ме сопреа!

Орце Костов
Деведесет и двегодишен Бугарин е фатен од полиција како го вози својот нерегистриран автомобил без возачка дозвола и во алкохолозирана состојба во центарот на Сливен,
Македонија

(ВИДЕО) Андреј Ковачев: Напаѓачите му се заканувале на Пендиков дека ќе го убијат оти бил Бугарин

Орце Костов
Тројцата напаѓачи кои го претепале секретарот на бугарскиот клуб „Цар Борис Трети“ во Охрид, Христијан Пендиков биле идентификувани веднаш, а за ова министерот за надворешни