izboden

Регион

Инцидент близу Лесковац: Млад човек прободен со нож во грбот, стомакот и десната нога

А1он
Српската полиција го уапсила Л.С.(21) од Лебан поради нанесување полесни телесни повреди. Тој е осомничен дека пред кафуле во Лебан, по кратка вербална расправија, три
Македонија

ВИДЕО: Пријател на избодениот Бугарин во Скопје: Полицијата точно знаеше колку коли скршнавме во опасната населба

А1он
Пријател на избодениот 29-годишен Бугарин во Скопје, Петар Бозов за бугарската телевизија НОВА зборуваше за инцидентите пред мечот Шкупи – Левски во Скопје. Петар Бозов
Регион

Обид за убиство во Нови Сад: Во напуштена куќа двапати избоден маж во стомакот

А1он
Во Нови Сад синоќа имало обид за убиство во напуштена куќа. Маж (53) најверојатно по расправија, двапати со нож избодел 43-годишен познаник во стомакот. Ранетиот
Регион

Брутален напад во Белград: Шестмина напаѓачи брутално претепале млад човек, па го избоделе со нож

А1он
Дваесет и седумгодишниот С.У., вчера околу 23.45 часот бил нападнат во Белград и со тешки повреди бил пренесен во Ургентниот центар, дознава Телеграф.рс. Младиот човек
Македонија

Мажот од Кавадарци бил избоден со нож, па бил запален

А1он
Првичниот наод од обдукцијата врз телото на починат маж, кое беше пронајдено во семејна куќа во Кавадарци на 8 септември, покажа дека починатиот бил лишен