huligani

Регион

(ВИДЕО) Хаос на софиските улици: Навивачи предизвикаа „војна“ со полицијата, неколкумина се повредени

А1он
Неколку лица се повредени во судирите меѓу навивачите и бугарската полиција во Софија пред квалификацискиот натпревар од групата Г за ЕП 2024 меѓу Бугарија и
Македонија

Собрани 2.555 евра за казни: Судот во Скопје пушти на слобода 12 навивачи на Левски

Орце Костов
Судот во Скопје пушти на слобода 12 бугарски навивачи на ФК Левски кои беа приведени по мечот со Шкупи во Скопје. „Во судот во скопје
Македонија

ВИДЕО: Пријател на избодениот Бугарин во Скопје: Полицијата точно знаеше колку коли скршнавме во опасната населба

А1он
Пријател на избодениот 29-годишен Бугарин во Скопје, Петар Бозов за бугарската телевизија НОВА зборуваше за инцидентите пред мечот Шкупи – Левски во Скопје. Петар Бозов
Свет

Масовно апсење во Русија: Хулиганите со факели за малку ќе запалеа патнички воз

А1он
Полицијата уапси група навивачи во Казан, кои запалија факели во воз и за малку ќе предизвикаа катастрофа на пат од Новгород. Руското МВР соопшти дека
Спорт

Франција предлага ново фудбалско правило по зачестените навивачки инциденти

А1он
Во рамки на јавната дебата за навивачкото насилство на француските фудбалски стадиони, кое оваа сезона е сè почесто, претседателот на прволигашот Лион, Жан – Мишел
Регион

Водачот на „Алкатраз“ доби 16 месеци затвор

А1он
Милош Радосављевиќ – Кими, водачот на навивачката група „Алкатраз“ доби 16 месеци затвор поради загрозување на безбедноста на новинарката од Б92, Бранкица Станковиќ. Тој беше