navivaci

Спорт

(ВИДЕО) Снимка од навивачките нереди во Загреб: Повредени полицајци, приведени навивачи

А1он
Тројца полицајци се повредени, а две лица се приведени по судирот на навивачите на Хајдук и полицијата во Загреб доцна синоќа. Во конфликтот оштетени се
Регион

(ВИДЕО) Хаос на софиските улици: Навивачи предизвикаа „војна“ со полицијата, неколкумина се повредени

А1он
Неколку лица се повредени во судирите меѓу навивачите и бугарската полиција во Софија пред квалификацискиот натпревар од групата Г за ЕП 2024 меѓу Бугарија и
Спорт

ВИДЕО: Инвазија од 100 илјади фанови, тепачки, најголема мобилизација на полицијата

А1он
Кога станува збор за лојалноста кон одреден клуб и опседнатоста со фудбалот, ретко кој може да им парира на јужноамериканските навивачи. Страста што ја имаат
Македонија

Малолетник нападнал полицајци во СРЦ „Кале“, во станица завршиле и петмина скопјани

А1он
Полицијата вчера во 20 часот во Спортско рекреативниот центар „Кале“ уапсила малолетник од Скопје, поради тоа што за време на одржување на кошаркарски натпревар агресивно
Регион

Грците се лутат на Хрватите и бараат од УЕФА: Избркајте ги нацистите

А1он
Хаосот во Грција по убиството на навивач на АЕК со денови не стивнува. „Бед Блу Бојс“, навивачите на Динамо Загреб направија хаос во Атина, ги
Регион

Четворица тешко повредени навивачи се во грчки затвор, АЕК не сака да објави снимки од стадионот

А1он
Во Грција истрагата продолжува откако 29-годишниот Михалис Кацурис беше убиен во судирите меѓу навивачите на Динамо и АЕК ноќта меѓу понеделникот кон вторникот. Информациите кои
Спорт

Помеѓу 98 уапсени се бара убиецот на грчкиот навивач: Михалис е тепан се додека не искрвавил до смрт

А1он
Министерството за внатрешни работи на Грција наводно го уапси убиецот на грчкиот навивач Михалис (29), кој беше убиен во синоќешната пресметка со хулиганите во Атина,
Македонија

Мајката на 29-годишниот прободен навивач од Бугарија раскажа што се случило – „Ѓаволчето е живо, можеше и полошо“

А1он
29-годишниот Драгомир е момчето кое беше повредено, прободено со нож, при инцидент меѓу навивачите на Левски и лица од Скопје. Тој е на одделението за
Македонија

ВИДЕО: Нова снимка од дивеењето на бугарските навивачи

А1он
Нова снимка од Градскиот стадион пред натправарот Шкупи Левски Софија во Скопје, покажува дека бугарските навивачи биле насилни кон полицијата. Тие фрлаат со метални шипки,