fudbalski natprevar

Македонија

МВР: Петмина насилници нападнале гледачи на фудбалски натпревар во Аеродром

А1он
Полициски службеници од Единицата за насилен криминал при СВР Скопје денеска (06.12.2022) ги уапсија И.М., Д.М., Б.М., Ѓ.Н. и Н.М. по претходна пријава од Е.С.
Македонија

Момче е повредено на фудбалски натпревар во Аеродром

А1он
Дваесет и четиригодишно лице од скопско пријавило дека било погодено со тврд предмет на фудбалски натпревар во скопската општина Аеродром. Вчера во 13часот во СВР