povredeno momce

Македонија

Мајката на 29-годишниот прободен навивач од Бугарија раскажа што се случило – „Ѓаволчето е живо, можеше и полошо“

А1он
29-годишниот Драгомир е момчето кое беше повредено, прободено со нож, при инцидент меѓу навивачите на Левски и лица од Скопје. Тој е на одделението за
Македонија

Момче е повредено на фудбалски натпревар во Аеродром

А1он
Дваесет и четиригодишно лице од скопско пријавило дека било погодено со тврд предмет на фудбалски натпревар во скопската општина Аеродром. Вчера во 13часот во СВР