Момче е повредено на фудбалски натпревар во Аеродром

Од:

Дваесет и четиригодишно лице од скопско пријавило дека било погодено со тврд предмет на фудбалски натпревар во скопската општина Аеродром.

Вчера во 13часот во СВР Скопје, Е.С.(24) од с.Коњари, скопско, пријавил дека на 04.12.2022 околу 15.05 часот, за време на фудбалски натпревар на фудбалски терен на подрачјето на Аеродром – Скопје, неколку лица фрлале со тврди предмети кон гледачите, при што тој бил погоден со тврд предмет.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, соопшти МВР.

Би можело да ве интересира

Инцидент во Велс: Избодени со нож се неколку лица

Горан Наумовски

Инцидент во Виена: Тинејџер со ножици избодел другар

Горан Наумовски

Скопјанец со тешки повреди заврши во болница, не се сеќавал каде и како се повредил

Еден тешко повреден во сообраќајка на патот „Деве Баир“ – Крива Паланка

Нов инцидент во Турција: Одбојкарки однесени во болница по нападот на навивачите

Предраг Петровиќ

ВИДЕО: Ги спаси сендвичот од детето-семејство на одмор нападнато од слон

Предраг Петровиќ