povreden

Македонија

Момче е повредено на фудбалски натпревар во Аеродром

А1он
Дваесет и четиригодишно лице од скопско пријавило дека било погодено со тврд предмет на фудбалски натпревар во скопската општина Аеродром. Вчера во 13часот во СВР
Македонија

(ВИДЕО) Во сообраќајка под скопско Кале повреден е арачиновец

А1он
На 5.9.2022 во 15 часот во СВР Скопје било пријавено дека на поранешен полигон на ул.„Лазар Личеноски“ во Скопје, патничко моторно возило „фолксваген“ со скопски
Македонија

Повреден малолетник на тротинет откако во него удрило такси-возило

А1он
На 16.8.2022 во 20.30 часот било пријавено дека во Кочани на ул. Стево Теодосиевски се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило од такси-служба и електричен
Македонија

Хирургот Ѓорѓи Јота, кој беше удрен од автомобил, има тешка повреда на главата и нагмечен мозок

А1он
Хирургот Ѓорѓи Јота, кој вчера беше прегазен од возило управувано од 16-годишник без возачка дозвола на улицата „Водњанска“ пред Клиничкиот центар во Скопје, има тешка