povreden

Македонија

Скопјанец со тешки повреди заврши во болница, не се сеќавал каде и како се повредил

А1он
Полицијата извести дека ноќеска од комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје било пријавено дека кај нив со тешки повреди бил донесен К.Т.(24) од скопската населба
Македонија

Еден тешко повреден во сообраќајка на патот „Деве Баир“ – Крива Паланка

А1он
Полицијата извести дека вчера околу 15.40 часот, било пријавено дека на магистралниот пат граничен премин „Деве Баир“ – Крива Паланка, се случила сообраќајна несреќа во
Македонија

Еден тешко повреден во сообраќајка меѓу автомобил и мотоцикл

А1он
Полицијата соопшти дека на улицата Индира Ганди во Скопје се случи сообраќајна несреќа помеѓу „фолксваген голф“ управуван од Б.А.(35) од Скопје и мотоцикл управуван од
Македонија

Маж од Неготино паднал од мопед, па завршил во болница

А1он
Полицијата извести дека вчера во 18.30 часот е пријавено дека на улицата „Ставре Ставров“ во Неготино, Р.В.(57) од Неготино, управувајќи мопед „лонгија“ со неготински регистарски
Магазин

Матјe Касовиц е тешко повреден во сообраќајна несреќа

А1он
Познатиот француски актер, режисер и сценарист Матје Касовиц (56) е тешко повреден во сообраќајна несреќа со мотор во поширокото подрачје на Париз, јавија француските медиуми.
Македонија

Момче е повредено на фудбалски натпревар во Аеродром

А1он
Дваесет и четиригодишно лице од скопско пријавило дека било погодено со тврд предмет на фудбалски натпревар во скопската општина Аеродром. Вчера во 13часот во СВР
Македонија

(ВИДЕО) Во сообраќајка под скопско Кале повреден е арачиновец

А1он
На 5.9.2022 во 15 часот во СВР Скопје било пријавено дека на поранешен полигон на ул.„Лазар Личеноски“ во Скопје, патничко моторно возило „фолксваген“ со скопски
Македонија

Повреден малолетник на тротинет откако во него удрило такси-возило

А1он
На 16.8.2022 во 20.30 часот било пријавено дека во Кочани на ул. Стево Теодосиевски се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило од такси-служба и електричен