akter

Магазин

Заврши драмата околу разводот на Кевин Костнер и Кристин Баумгартнер

А1он
Кевин Костнер и Кристин Баумгартнер конечно го финализираа разводот и ставија крај на судската драма. Според правните документи до кои дојде ТМЗ, Кевин и Кристин
Магазин

Актерот Роберт Патинсон и неговата партнерка Суки Вотерхаус наскоро ќе станат родители

А1он
Актерот Роберт Патинсон, ѕвездата на филмскиот серијал „Самрак“, кој го прослави, и неговата долгогодишна партнерка Суки Вотерхаус наскоро ќе станат родители и двајцата за прв
Магазин

Познатиот актер проговори по сообраќајната несреќа: „Фала му на Бога што никој не загина“

А1он
Познатиот актер Алан Рук вчера доживеа сообраќајна несреќа, кога со камионет удри во пицерија. Според извештаите, тој во моментот на несреќата управувал со својот камионет
Свет

Човечки останки пронајдени во планинската област каде што исчезна актерот Џулијан Сендс

А1он
Планинарите пронашле човечки останки во планинската област во Јужна Калифорнија каде актерот Џулијан Сендс исчезна пред пет месеци, соопштија властите. Телото, кое беше откриено во
Свет

Актерот Натан Чејсинг Хорс се соочува со уште девет обвиненија за сексуален напад

А1он
Актерот Нејтан Чејсинг Хорс најпознат по улогата во филмот „Танц со волците“, претходно беше обвинет за сексуален напад на повеќе девојки и жени низ Соединетите
Магазин

22 годишен глумец почина по компликации од естетска операција – сакал да личи на познат пејач

А1он
22-годишниот актер Сент Вон Колучи почина по компликации од естетска операција на неговото лице. Глумецот почина рано во неделата во болница во Јужна Кореја поради