ubien

Македонија

Пејачот Амар Османи е жртвата во пукањето на „Пластичарска“

А1он
Пејачот Амар Исмани е загинатиот 29-годишник во пукањето кое синоќа пред полноќ се случи на Пластичарска. Според МВР, во 23 часот и 40 минути во
Македонија

Почина еден од повредените во престрелката на „Пластичарска“

А1он
Во престрелката што вчеравечер се случи на булеварот „Никола Карев“ или „Пластичарската“ улица во Скопје има една жртва и тројца повредени. Според првичните информации повредени
Свет

(ВИДЕО) Полицијата во САД усмрти ученик пред училиште откако доби информација дека има пиштол

А1он
Полицијата во САД вчера усмрти ученик пред средното училиште Маунт Хореб во Висконсин по пријава за лице кое носи пиштол. „Никој друг не е повреден,
Регион

Убиен актер: Претепан до смрт во Истанбул

А1он
Ѕвездата на филмот „Збогум Германија“, Сандра Зепин го загуби вереникот Емре Ајтекин, кој според порталот „Билд“ е претепан во Истанбул и им подлегнал на повредите.
Македонија

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Скопјанец уби зајак на јавна површина кој го чувал дома како милениче

А1он
Повозрасен скопјанец, до Паркот за миленици во Ново Лисиче го закла зајакот кој го чувале затоа што ја повредил ногата. Девојката која го сними овој
Регион

Грчка полиција уапси маж кој е осомничен за убиството на навивачот на АЕК

А1он
Грчката полиција, како што јавуваат тамошните медиуми, го уапсила А.Д. кој е осомничен дека е вмешан во убиството на навивачот на АЕК, Михалис Кацурис, кој
Регион

Еден од убиените во Косово е телохранител на Вулин, тврди Приштина

А1он
Министерот за внатрешни работи на Косово, Џељаљ Свечља, објави дека еден од тројцата вооружени српски напаѓачи, убиени во неделата во акцијата на косовската полиција во
Свет

Американски инвеститор во Русија и критичар на Путин пронајден мртов во Вашингтон

А1он
Американскиот брокер и инвеститор Ден Рапопорт, кој своето богатство го заработи на рускиот пазар во 90-тите и 2000-тите, а подоцна поседуваше елитен ноќен клуб во
Регион

Владејачката партија во Турција ветува откривање детали за исчезнатиот саудиски новинар, полицијата смета дека е убиен

Турција ќе открие детали за исчезнувањето на познатиот саудиски новинар Џамал Кашоги, соопшти денеска владејачката Партија на правдата и развојот. – Состојбата на исчезнатиот новинар,