strumicanec

Македонија

Млад струмичанец е најден мртов во својот дом

А1он
МВР извести дека вчера околу 13,30 часот во СВР Струмица било пријавено дека во струмичкото село Мокриево, во семејниот дом бил пронајден починат М.С.(27). Смртта
Македонија

Струмичанец објавил компромитирачка фотографија од поранешната вонбрачна сопруга

А1он
СВР Струмица поднесе кривична пријава против Џ.Б.(19) од село Ангелци, струмичко, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на лични податоци“. Осомничениот
Македонија

23-годишен струмичанец осомничен за криумчарење мигранти

А1он
Регионалниот центар за гранични работи Исток поднесе кривична пријава против С.Р. (23) од струмичкото село Банско, осомничен за сторено кривично дело „криумчарење мигранти“. Од МВР