kriumcarenje migranti

Македонија

Спречен обид за криумчарење мигранти, приведен гостиварец

А1он
Министерството за внатрешни работи информира дека вчера бил приведен гостиварецот Н. А (35), бидејќи во неговото возило биле пронајдени четири лица мигранти, турски државјани. –
Македонија

23-годишен струмичанец осомничен за криумчарење мигранти

А1он
Регионалниот центар за гранични работи Исток поднесе кривична пријава против С.Р. (23) од струмичкото село Банско, осомничен за сторено кривично дело „криумчарење мигранти“. Од МВР
Македонија

Пронајдени 94 мигранти во камион на патот Радовиш-Штип, возачот избегал

А1он
Во камион на патот Радовиш-Штип пронајдени 94 мигранти Синоќа околу 21,30 часот на регионалниот пат Радовиш-Штип, крстосница за Неготино при сообраќајна контрола од полициски службеници