mrtov

Регион

Во Зрењанин: Еден мртов во караницата помеѓу двајца познаници

А1он
Полицијата привела маж (48) од околината на Зрењанин, поради сомнение дека сторил кривично дело тешка телесна повреда со смртен исход. Тој е осомничен дека во
Македонија

Млад струмичанец е најден мртов во својот дом

А1он
МВР извести дека вчера околу 13,30 часот во СВР Струмица било пријавено дека во струмичкото село Мокриево, во семејниот дом бил пронајден починат М.С.(27). Смртта
Македонија

Жител на Луково пронајден мртoв во близина на деловен објект во селото

А1он
Триесет и осумгодишен жител на струшкото село Луково бил пронајден мртов во близина на деловен објект во селото, соопшти денеска СВР Охрид. Според информацијата, случајот
Свет

(ВИДЕО) Отиде на прошетка и не се врати: Полицијата го пронајде телото на 40-годишниот планинар

А1он
Планинарот од Монтана, кој исчезна минатата недела, е пронајден мртов. Се верува дека е убиен од гризли. Безживотното тело на Крег Клуатр (40) од Ливингстон,
Македонија

Во кумановско Табановце, пронајден мртов 20-годишен Сириец

А1он
Во близина на кумановското село Табановце, пронајден е мртов 20-годишен државјанин на Сирија. На телото нема траги од насилство, соопштија од СВР Куманово. Вчера во
Македонија

Исчезнат скопјанец пронајден починат на Црн Врв

А1он
45-годишен скопјанец е пронајден мртов на Црн Врв на местото викано „Празна торба“. Министерството за внатрешни работи денеска соопшти дека починатиот У.Ф. е пронајден вчера
Свет

Американски војник пронајден мртов во италијанска касарна

Во касарна во Виченца, што се наоѓа во Италија, во рамки на американската воена база, синоќа бил пронајден мртов 24-годишен американски војник. Телото на војникот