demir kapija

Македонија

Жител на Демир Капија се шетал наместо да се изолира, некој го пријавил кога пазарел во маркет

А1он
67-годишен жител на Демир Капија ќе одговара за прекршување на здравствените прописи, откако некој го пријавил дека пазарува во маркет, наместо да биде во задолжителната
Македонија

Камиони со 150 мигранти откриени во Демир Капија и Ваксинце, еден од возачите избегал

А1он
На 11.08.2020 во 08.50 часот од полициски службеници од Полициската станица Неготино, во близина на Прждевски споменик, Демир Капија, било сопрено патничко возило „ауди“, со
Македонија

До сто проценти штети од град во демиркаписко Корешница

А1он
До сто проценти штета на лозјата, тутунот, пиперот и други земјоделски култури предизвикаа врнежите од град синоќа во демиркапиското село Корешница. Невремето, проследено со врнежи
Македонија

Десетина млади нападнале тројца од Демир Капија и им го оштетиле возилото

А1он
Вo Полициската станица Демир Капија вчера околу 15:00 часот било пријавено дека кај место „Дошница – Вирови“, Демир Капија, Х.И.(19), П.М.(18) и С.Ѓ., по вербална
Македонија

Пендаровски во Демир Капија: Заедно напред кон Европа, за подобра иднина, развиено земјоделство и обезбеден пласман

А1он
Како претседател на државата се обврзувам дека неуморно ќе работам на довршувањето на процесот на нашето зачленување во НАТО и ќе бидам предводник на реформските
Македонија

(ВИДЕО) Мицкоски во Демир Капија: Заев злоупотребува човечки судбини за да дојде до моќ и пари

А1он
Мицкоски пред жителите на Демор Капија кажа дека Зоран Заев и СДСМ користат ниски страсти злоупотребувајќи човечки судбини само за да се дограбаат до моќ
Македонија

Патничко возило удрило во камион на „Македонија пат“ кај Демир Капија

А1он
Патничко возило удрило во камион на Македонија пат” на автопатот Гевгелија-Скопје кај Демир Капија, кој растурал сол, потврди Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес. -Во
Македонија

АХВ: Во Македонија нема „африканска свинска чума“, „Македонски шуми“ – Демир Капија шири дезинформации

А1он
Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) го демантира известувањето пратено до собирачите на други шумски производи испратено од „Македонски шуми“ ПСШ Демир Капија во кое
Македонија

МТСП: Во Специјалниот завод Демир Капија нема веќе деца до 18 години

А1он
Министерството за труд и социјална политика го честита Меѓународниот ден на лицата со попреченост – 3 декември и воедно информира дека во Специјалниот завод „Демир