migrant

Македонија

Приведен криумчар на мигранти: Возел мигранти од Непал

А1он
Денеска (01.01.2024) околу 17 часот на автопатот “Пријателство”, помеѓу Табановце и Куманово, полициски службеници од РЦГР Север-ПС за ГН Сопот го лишија од слобода И.Ѓ.(32)
Македонија

Мигрант пронајден мртов на железничка станица Илинден – починал од струен удар

А1он
Машко лице било пронадено починато во пределот на железничката станица во Илинден. Според лекарите лицето починало од струен удар. По увидот било констатирано дека се
Регион

Неверојатна глетка: Жената се сокри под хаубата, се „залепила“ за моторот

А1он
Цариниците открија неверојатна глетка на српскиот граничен премин Градина, кога ја отвориja хаубата на автомобил „пежо“, чиј што сопственик, пријавил дека нема ништо за царинење.
Регион

Три тела и 20 мигранти се пронајдени во шума во близина на границата на Босна и Херцеговина со Хрватска

А1он
На 23 декември утрово околу 6 часот полициски службеници од Граничната полициска станица Стар Градишка го известиле Оперативно-комуникацискиот центар на Полициската управа Брод-Посавина дека при
Македонија

Скопјанец шверцувал мигранти од Сирија и Пакистан

А1он
МВР го уапси 26-годишниот И.Ј. од Скопје под сомнение дека шверцувал мигранти од Сирија и Пакистан. Полицијата твди дека осомничениот со возило „алфа ромео” со