struen udar

Македонија

Несреќа на роденденска забава во Скопје: Малолетничка си ја изгорела десната рака

А1он
МВР денеска извести дека вчера во 10 Б.Т.(45) од Скопје пријавил дека ден претходно во игротека во скопско, на прослава на роденден на неговиот малолетен
Македонија

Мигрант пронајден мртов на железничка станица Илинден – починал од струен удар

А1он
Машко лице било пронадено починато во пределот на железничката станица во Илинден. Според лекарите лицето починало од струен удар. По увидот било констатирано дека се