rabotnik

Економија

МТСП: Секој работник на Коридорите 8 и 10д ќе потпише изјава дали сака да работи прекувремено

А1он
Прекувремената работа не значи 60 часа неделно, но и не значи дека во текот на целата година ќе има прекувремена работа, тоа ќе зависи од
Македонија

Со комбе удрил во скеле на кое имало работник, со тешки повреди е пренесен во болница

А1он
На прилепската улица „Поп Аврамија“, во утринските часови на 12 март товарно возило „пежо боксер“, со прилепска регистрација, управувано од 46-годишен прилепчанец, при разминување со