Работник починал откако врз него паднала бандера во Бутел

Од:

Од Министерството за внатрешни работи информираат дека вчера околу 9 часот во СВР Скопје било пријавено дека во фирма на ул.„Боца Иванова“ во Скопје, врз четириесетгодишен човек од скопското село Елово, паднала бандера додека извршувал работни задачи, по што починал.

Смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош, а увид на местото извршила екипа на СВР Скопје.

Би можело да ве интересира

Бидете внимателни – По невремето скинати кабли од струја, паднати бандери

А1он

Работник од Албанија падна од објект во изградба во Чаир и загина

МТСП: Секој работник на Коридорите 8 и 10д ќе потпише изјава дали сака да работи прекувремено

Вработен во ЕВН се повредил на работното место, па завршил во болница

Работник почина во кочанска фабрика

Жарко Настоски

Со комбе удрил во скеле на кое имало работник, со тешки повреди е пренесен во болница

Ландов