Работник од Албанија падна од објект во изградба во Чаир и загина

Од:

Синоќа во 22.45 часот во полиција е пријавено дека на подрачјето на Чаир во објект во изградба при извршување на работни обврски Н.П.(41) од Албанија паднал од висина и починал.

Од страна на лекар од Итна медицинска помош констатирана била смрт.

Известени биле Јавен обвинител и трудов инспектор, кои излегле на местото на настанот.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје и по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено за обдукција.

Би можело да ве интересира

Момче од Облешево почина во сообраќајка на локалниот пат кон селото Бања

МНР ги повикува Македонците во Албанија слободно да ја изразат својата етничка, јазична и религиска припадност на претстојниот попис

Во пресрет на пописот во Албанија: Јотова ќе се сретне со Бугари во Голо Брдо кое е населено само од Македонци

Орце Костов

Загина тракторист во струмичко Дабиле

Горан Наумовски

Реконструкција на албанската влада, меѓу новите министри и еден Македонец

Загина 18 годишна девојка, повредени тинејџери – излета голф близу Прилеп

А1он