Вработен во ЕВН се повредил на работното место, па завршил во болница

Од:

На 21.11.2022 во 20 часот во СВР Тетово било пријавено дека околу 18 часот во тетовско Теарце, во месноста „Бигор“, 38-годишниот С.С. од тетовско Рогачево, вработен во ЕВН Македонија, при извршување работни задачи се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во тетовската Клиничка болница.

На местото на несреќата увид извршила екипа од Секторот за внатрешни работи Тетово.

Би можело да ве интересира

Нов скок на цената на струјата: за 16 отсто поскапа е понудата од ЕСМ за ЕВН

Орце Костов

„Лифтовите во Џевахир не беа во функција околу десет минути“ – Управителот на кулите демантира дека останале без струја

(ВИДЕО) „Луѓе се качуваат пеш до 40-ти кат, немаме струја, немаме вода“ – Управителот на „Џевахир“ не ја платил сметката кон ЕВН

Орце Костов

(ВИДЕО) ЕВН ќе ги исфрли општините, казината и супермаркетите од регулираниот пазар, Бектеши ги пријави во финансиска полиција

Орце Костов

Бислимоски: Ако училиштата се вратат на регуларниот пазар, маржата за ЕВН ќе се зголеми за пет до седум милиони евра

Орце Костов

Кривична од ЕВН за крадците на струја во Арачиново ќе нема во следните година дена додека не се реконструира мрежата

Орце Костов